Budućnost se prošetala Zagrebom: Plavi na +32 protiv Cibone!

Ekipa Andreja Žakelja povela je u petom minutu prve četvrtine i od tada Zagrepčani nijesu uspjeli nijednom da izjednače.

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Cibonu rezultatom 66:98, u utakmici 17. kola ABA lige i tako stigli do 12. pobjede u regionalnoj ligi.

Na poluvremenu je crnogorski šampion vodio i +17 (29:46), u posljednju dionicu ušao sa 47:71 i definitivno riješio meč.

Vladimir Mihailović meč je završi osa 18 poena, sedam asistencija i četiri skoka. Isti broj asistencija imao je i Ferrell, koji je ubacio 15 poena, jedan više od Kamenjaša i Paula.

Plavi su ovim trijumfom završili seriju od tri gostovanja, u kojima su pobijedili Krku i večeras Cibonu, te izgubili od Arisa u Solunu u meču Evrokupa.

Za četiri dana Budućnost u Morači dočekuje Ulm, u novom važnom meču u Evrokupu.