Rukometašice sjajno krenule pa stale, Holandija u drugom dijelu slomila Crnu Goru

Naš tim će u nedjelju od 13 časova igrati sa Češkom meč za sedmo mjesto na šampionatu planete.

Rukometašice Crne Gore poražene su od Holandije u meču za razigravanje od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu.

Izabranice Bojane Popović izgubile su od selekcije koju vodi naš bivši selektor Per Johansson rezultatom 28:25, u meču u kojem su briljirale 15 minuta, onda stale, ali bile u igri do samog finiša.

Sjajan start pa veliki pad

Naša reprezentacija odlično je odigrala prvih 15 minuta. Na krilima raspoložene Mugoše, te dobre odbrane kojoj se pridodala i Marina Rajčić sa nekoliko odličnih odbrana, Lavice su u 15. minutu preko Pavićević povele 10:5.

Dobila je tada šansu u Holandiji Housheer koja se raspucala, postigla pet golova za devet minuta i dovela ekipu Johanssona do potpunog preokreta u 29. minutu za 14:13.

Izabranice Bojane Popović u posljednjih 15 minuta poluvremena postigle su tek tri gola preko Tatjane Brnović. Naš tim je posljednjih 7:40 minuta bio bez gola, promašen je i sedmerac…

Ispuštena šansa u drugom poluvremenu

Prvi gol nakon 11 minuta igre naš tim je postigao u 34. minutu za 15:13. Prethodno je Marina Rajčić sa odlične odbrane spriječila Holandiju da stekne osjetnije vođstvo.

Održavala je sjajna golmanka naš tim u igri, hvatala dobre pozicije krila Johanssonovog tima. U 44. minutu Despotović je izjednačila na 18:18, ali je odgovor bio furiozan. Vratio je Šveđanin na klupi Holandije u igru Housheer, koja je postigla dva od naredna tri gola za 21:18 i time-out Popović na 12 minuta do kraja meča.

U četiri navrata je Crna Gora prilazila na minus dva, ali dalje nije uspjela. Imao je naš tim šansi, ali je Holandija golovima Melstein i Abbing u 55. minutu povela 26:22 i tako riješila meč.

Dijana Mugoša postigla je šest golova, pet Tatjana Brnović, četiri Nina Bulatović.

Šansu na meču nijesu dobijale Anastasija Marsenić i Đina Malović.