Rukometašice izgubile od Hrvatske i ostale bez Marte Batinović, Grbić promašila šut za bod

Lavice su izgubile, a ostale su i bez Marte Batinović koja je, čini se, doživjela tešku povredu noge.

Rukometašice Crne Gore poražene su od Hrvatske na startu glavne faze Svjetskog prvenstva.

Lavice su izgubile rezultatom 26:25, a ostale su i bez Marte Batinović koja je, čini se, doživjela tešku povredu noge.

Naš tim je i dalje ispred Hrvatske na tabeli, ima bod više od današnjeg protivnika, pred duele sa Senegalom u subotu i Švedskom u ponedjeljak. Pobjeda danas bi naš tim dovela na milimetar od četvrtfinala, situacija je i dalje u našim rukama, ali meč odluke mogao bi da bude onaj protiv domaćina naše grupe.

Crna Gora je gubila većim dijelom meča, ali je pokazala sjajan karakter, nadoknadila minus četiri i imala napad za izjednačenje.

Ipak, šut za zlata vrijedan bod promašila je Itana Grbić, čiji udarac sa sedam metara je završio pored stative.

Tako naš tim ni na trećem meču sa Hrvatskom na velikim takmičenjima nije uspio da slavi.

Prvo poluvrijeme u znaku teške povrede Batinović

Prvi gol na meču viđen je nakon gotovo četiri minuta igre, kada je Ježić dobila loptu na šest metara i pogodila gol Batinović. Prije toga je naša golmanka odbranila dva šuta.

Nina Bulatović je pogodila za Crnu Goru, ali je Hrvatska stigla do 4:1 i 5:2. Tada je ušla Matea Pletikosić koja je pokrenula saigračice i naš tim se vratio i izjednačio 6:6.

Preuzela je ekipa Ivice Obrvana vođstvo, a onda u 17. minutu Marta Batinović se povrijedila i u suzama iznešena sa terena. Sjajna golmanka je proklizala i povrijedila nogu, čini se da je stradalo koljeno.

Uz to, i važna karika u odbrani Andrijana Popović je imala dva isključenja.

Golovima Ježić Hrvatice su održavale vođstvo do finiša poluvremena. Tada je upravo Ježić isključena, odmah nakon nje i Kalaus, a Lavice izjednačile 13:13 sa koliko se otišlo na odmor.

Loš ulazak u drugo poluvrijeme i golgeterski post

Naš tim je loše ušao u drugo poluvrijeme. Branila je Rajčić, skidala i zicere, ali su njene saigračice promašivale iz dobrih situacija koje su uspjele da kreiraju. Nije iskorišten ni penal, Crna Gora je postigla tek jedan gol za 11 i po minuta, a Hrvatska povela 19:14. Prekinuala je niz bez pogotka Tatjana Brnović, koja je pogodila i u 32. minutu i bila naš jedini strijelac do 44. minuta, kada je sedmerac realizovala Jelena Despotović i vratila svoj tim na 19:16.

Imala je zicer Dijana Mugoša za 19:17, ali je pogodila prečku šutem sa kontra strane, a u narednom napadu je Hrvatska povela 20:16 uz treće isključenje Andrijane Popović.

Hrvatska je uspijevala da preko raspoložene Milosavljevi održava vođstvo, ali su Brnović pa Pavićević uspjele da dovedu Lavice do 24:23 na pet minuta do kraja.

Hrvatska je ponovo imala odgovor. Milosavljević pa Posavec su pogodile, dovele svoj tim do 26:23. I opet je Crna Gora reagovala – Grbić pa Klikovac poslije kontre za 26:25 na ulasku u posljednja dva minuta.

Zvala je time-out Bojana Popović, ali pokušaji Itane Grbić su zaustavljani faulovima, a onda je igračica Krima uspjela da dođe do sjajne pozicije, ali je sa sedam metara šutirala pored gola.

Naš tim dakle za dva dana igra meč sa Senegalom gdje smo apsolutni favoriti.