Napokon pobjeda na gostovanju: Jones odbio nalet, Ferrell trojkom riješio Lietkabelis

Dugo čekani trijumf na strani stigao je protiv tima koji je savladan i u Morači.

Košarkaši Budućnost Volija upisali su prvu pobjedu na gostovanjima u Evrokupu ove sezone.

Budućnost je trijumfovala protiv Lietkabelisa 81:83, nakon meča u kojem je viđena velika borba, ali u kojem je tim Andreja Žakelja uspio da odbrani vođstvo koje je stekao u trećem periodu.

Izjednačeno prvo poluvrijeme u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu viđeno je u Litvaniji. Nijedan tim nije imao više od šest poena prednosti, pa je na startu trećeg perioda bilo 37:39 za Budućnost.

Paul pokrenuo, Jones i Ferrell odbranili

Plavi su u prvih 20 minuta ubacili tek jednu trojku preko Brandona Paula. Amerikanac je na startu drugog poluvremena vezao dva pogotka za tri i pomogao svom timu da povede 45:50.

Imao je tim Andreja Žakelja +9 na 7:17 do kraja meča poslije trojke Mihailovića, ali se Lietkabelis vratio na posjed zaostatka 66:68.

Prišao je Lietkabelis i na 71:72, ali je nalete domaćina odbio Marvin Jones. U posljednja tri minuta postigao je sedam poena, a meč je trojkom za 71:78 na 36 sekundi do kraja i dva pogođenja bacanja na 22 sekunde prelomio novi igrač Plavih Yogi Ferrell.

Jones je ubacio 18, Paul i Ferrell po 11 poena.

Budućnost i Lietkabelis su na skoru 4-6 nakon deset kola.