Batinović spustila roletnu, rukometašice preokretnom srušile Mađarsku!

Lavice su odigrale ofanzivno loše prvo poluvrijeme, ali je odbrana tokom cijelog meča bila na nivou, a Marta Batinović na golu spektakularna.

Rukometašice Crne Gore pobijedile su Mađarsku 24:18 u meču koji je odlučivao prvo mjesto u preliminarnoj fazi Svjetskog prvenstva.

Lavice su odigrale ofanzivno loše prvo poluvrijeme, ali je odbrana tokom cijelog meča bila na nivou, a Marta Batinović na golu spektakularna. Golmanka Glorie Buzau meč je završila sa 15 odbrana, skidala zicere Mađaricama u odlučujućim momentima meča.

Ekipa Bojane Popović tako je ispunila cilj u preliminarnoj fazi – u glavnu ide sa maksimana četiri boda i blizu je četvrtfinala Svjetskog prvenstva koje donosi i kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Muke u napadu u prvom poluvremenu

Odličnu je odbranu igrala Crna Gora na startu meča, ali se mučila u napadu cijelih 30 minuta. Lavice su nakon 15 minuta igre vodile 4:3, zahvaljujući tri gola Dijane Mugoše i odbranama Marte Batinović.

Nijesu djevojke Bojane Popović uspjele da kreiraju dobre pozicije za bekove koji su bili van meča.

Mađarice su uspjele da preokrenu i iskoriste nekolike greške u napadu naših reprezentativnki i povele 6:4.

Razbranila se na golu Mađarske Blanka Biro koja je hvatala i situacije koje je naš tim uspio da iskreira, pa se na odmor otišlo sa 10:7 za Mađarsku. Problem su bila i dva isključenja koja je za 25 minuta zaradila prva opcija na desnom beku Tanja Ivanović.

Batinović zaustavila Mađarsku, Pletikosić pokrenula Crnu Goru

Vodila je Mađarska na startu drugog poluvremena 11:8, imale i nekoliko napada za +4, ali je Marta Batinović spustila roletnu! Naša golmanka skidala je sve Klujber i drugaricama, a to su nagradile njene saigračice u napadu. Razigravala je i pogađala Matea Pletikosić, a djevojke Bojane Popović preokrenule u 39. minutu na 13:11 za time-out Vlagyimira Golovina.

Prvi gol za Mađarsku nakon 13 minuta postigla je Vamos za 14:12!

Igralo se gol za gol do ulaska u posljednjih deset minuta, kada je nakon pogotka Ivone Pavićević Crna Gora povela 18:14. Marta Batinović u tom momentu imala je čak 12 odbrana.

Kada je Itana Grbić na osam minuta do kraja pogodila za 19:14 bilo je jasno da će Lavice sa maksimalna četiri boda u glavnu fazu.

Dijana Mugoša postigla je osam golova, jedan manje Tatjana Brnović. Itana Grbić i Matea Pletikosić upisale su se po četiri puta, jednom Ivona Pavićević.

U prva dva kola crnogorske rukometašice su lako pobijedile autsajdere grupe Kamerun i Paragvaj.

Naša grupa ukršta sa grupom A u kojoj su glavnu fazu obezbijedili Švedska, Hrvatska i vjerovatno Senegal. Njihovi posljednji dueli preliminarne faze igraju se sjutra.