Crna Gora da dobije nacionalni fudbalski stadion

0

Iz resora kojim upravlja Dragoslav Šćekić navodi se da fudbalske reprezentacije zaslužuju matični stadion sa svim potrebnim uslovima, te najavljuju razgovore sa Fudbalskim savezom Crne Gore.

dragoslav scekic

foto: gov.me

Crna Gora bi trebalo da dobije nacionalni fudbalski stadion, saopšteno je iz Ministarstva sporta i mladih.

Iz resora kojim upravlja Dragoslav Šćekić navodi se da fudbalske reprezentacije zaslužuju matični stadion sa svim potrebnim uslovima, te najavljuju razgovore sa Fudbalskim savezom Crne Gore.

“Na sastanku je iznijeto niz razloga zbog kojih je neophodno ući u ovaj projekat. Kako je rečeno, realna je potreba da stadion ispunjava sve najsavremenije uslove, i da pruži savremeni komfor ne samo igračima, sportskim radnicima, već i gledaocima. Ovim projektom bi sve fudbalske reprezentacije dobile svoj matični stadion, a ujedno bi i građani Podgorice dobili olakšani saobraćaj, kao i riješen problem sa parking mjestima”, stoji u saopštenju.

Navodi se i da će nakon razgovora sa čelnicima FSCG i nadležne državne institucije biti upoznate sa detaljima.

Crnogorska reprezentacija igra na Gradskom stadionu u Podgorici, koji jedva da ispunjava uslove FIFA i UEFA. Posebno je problematična istočna tribina koja nije natkrivena, a o čijoj izgradnji se govori gotovo dvije decenije.

Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *