Mornar poražen u Zagrebu, Murray promašio bacanje za produžetak
Ekipa koju predvodi Mihailo Pavićević izgubila je u Zagrebu od Cibone 73:72, u duelu timova koji će se boriti za opstanak u ligi.

foto: KK Cibona, ABA liga
Peti poraz u šestom meču u ABA ligi pretrpjeli su košarkaški barskog Mornara.
Ekipa koju predvodi Mihailo Pavićević izgubila je u Zagrebu od Cibone 73:72, u duelu timova koji će se boriti za opstanak u ligi.
Mornar je vodio većim dijelom prve četvrtine zahvaljujući Alexu Gavriloviću, imao i dvocifrenu prednost u drugom periodu, ali je Cibona preokrenula.
Mornar je uspijevao da drži priključak, i imao praktično osigurane produžetke. Cibona je povela 73:71 na devet sekundi do kraja meča, loptu je uhvatio Waller, a Murray je fauliran na pet sekundi do kraja meča.
Imao je dva bacanja, pogodio samo jedno, a Majcunić uhvatio loptu za prvi trijumf Cibone.
Najefikasniji kod Moranra bio je Gavrilović sa 18 poena, Waller je ubacio 15, Lewis 11.
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.