Porazi Budućnosti i Mornara u evropskim takmičenjima, Mijović isključen

Košarkaši Budućnosti i Mornara doživjeli su poraze u večerašnjim evropskim mečevima.

Podgoričani su izgubili od Cluja rezultatom 89:74.

Nedovoljan je timu Petra Mijovića bio raspoloženi McKinley Wright (21 poen, pet asistencija) i Jacorey Williams (16 poena, 15 skokova).

Domaće je do trijumfa predvodio kvartet Stipanović, Mokoka, Patrick, Eddie, koji su ubacili komibnovano 62 poena.

Crnogorski tim vodio je 9:15 u prvoj četvrtini, domaćin do kraja perioda izjednačio, a na poluvrijeme otišao sa plus pet 48:43.

Na startu drugog poluvremena Stipanović i drugovi su brzo stili do +13 (61:48) i tu prednost su odbranili. U tom periodu je isključen Petar Mijović, koji je oštro protestovao zbog sudijskih odluka, pa je posljednjih 15 minuta Vladimir Todorović vodio tim.

Plavi su prišli na 63:56, ali to je bilo najbliže što su bili rumunskom predstavniko do kraja meča.

Budućnost je na skoru 2-2 u Evrokupu – slavila je u oba domaća meča, izgubila na gostovanjima.

A Mornar je nakon trijumfa nad Sabahom poražen u drugom kolu FIBA Evropa kupa.

Bolji od tima Mihaila Pavićevića bio je Nymburk, koji je meč riješio u trećoj četvrtini. Taj period nakon 40:35 poslije 20 minuta košarke domaći su dobili 23:12, onda bolje ušli i u četvrtu četvrtinu, stekli i 22 razlike i lako upisali drugu pobjedu u ovom takmičenju. Na kraju, 78:62.

Barani su meč završili sa tek dvije pogođene trojke iz 26 pokušaja, a šutirali su iz igre 32%.

Gavrilović je meč završio sa 15 poena i pet skokova, Murray je ubacio 13, a Mawien imao double-double sa 10 poena i 14 skokova.