Budućnost savladala upornu Cibonu

Podgoričani su večeras pred nešto preko 1.000 gledalaca trijumfovali rezultatom 93:85, i tako zadržali stopostotan skor u regionalnom takmičenju.

Teže nego očekivano, košarkaši Budućnost Volija savladali su Cibonu u meču četvrtog kola ABA lige.

Cibona je odlično ušla u meč. Parirali su Zagrepčani Plavim u svemu izuzev u šutu za tri – promašili su prvih šest šuteva, ali su uprkos tome bili u igri, zahvaljujući ofanzivnim skokovima i slobodnim bacanjima.

Budućnost je imala raspoloženog Makoudnoua koji je ubacio dvije vezane trojke, pa je crnogorski prvak vodio, ali su na startu drugog perioda igrači Cibone pogodili tri šuta za tri poena iz isto toliko pokušaja, i poveli 25:29 za time-out Mijovića.

U tim momentima odlična rola Andrije Grbovića, koji je u drugoj četvrtini ubacio deset poena i doveo svoj tim do vođstva 43:36.

Ipak, u posljednjih 35 sekundi prvo je pogodio Buljan, a onda poslije lošeg napada iz minuta odmora i Arantović trojku sa zvukom sirene za 43:41.

Parcijalom 10:2 Budućnost je u pet minuta drugog poluvremena stigla prvi put do dvocifrene prednosti (53:43).

Plavi su sa +11 ušli u posljednju četvrtinu, nakon trojke Rossa iz trka uz zvuk sirene.

Najefikasniji igrač Cibosa Stein je na startu posljednje četvrtine dobio petu ličnu, Budućnost povela 78:62, ali su se gosti ponovo vratili na jednocifren zaostatak parcijalom 7:0.

Mijovićev tim uspio je da odbrani trijumf i da privede meč kraju, iako je Perasović pogodio trojku na 35 sekundi do kraja meča za 91:85.

Wright i Ross su meč završili sa po 16 poena, Makoundou je dodao 14, Grbović 10.

Budućnost je tako upisala i četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva u ABA ligi, a za pet dana gostuje Cluju u Rumuniji.