Prvi poraz SC Derbyja: Bez rješenja za Moodyja u Laktašima
Domaćin je vodio gotovo cijeli meč.

foto: Marija Vuruna, KK Igokea
Košarkaši SC Derbyja doživjeli su prvi poraz u ABA ligi.
Studenti su večeras u Laktašima izgubili od Igokee rezultatom 91:82.
Domaćin je vodio gotovo cijelim tokom meča. Već na startu su imali 11:2, kasnije i dvocifrenu prednost, a u drugom poluvremenu vodili i 54:43.
Tada je Luka Bogavac sa dvije trojke pokrenuo svoj tim koji je napravio seriju 11:2 i stigao do 56:54.
Ekipa Vladimira Jovanovića pak do kraja perioda je vratila dvocifrenih 67:57, a zahvaljujući odličnom plejmejkeru Moodyju uspjela da odbrani trijumf.
Moody je meč završio sa 30 poena, četiri ukradene lopte i četiri asistencije za index 34. Bivši igrač Budućnosti Edin Atić ubacio je 20, a Zoran Nikolić imao 13 poena i 8 skokova.
U našem timu po 12 poena Bogaca i Kamenjaša. Dawkins je ubacio 11, Tomislav Ivišić 10.
U narednom kolu SC Derby u Morači dočekuje Mornar.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.