Krka prijetila, Budućnost ostala stopostotna

Stopostotan učinak u regionalnoj ligi tim Petra Mijovića zadržao je trijumfom nad Krkom u Morači rezultatom 82:69.

Košarkaši Budućnost Volija upisali su i treću pobjedu u ABA ligi.

Gašper Okorn je u Crnu Goru stigao sa deset igrača, od kojih dvojica nijesu ni igrala, ali su uprkos tome stvorili probleme ekipi koju nikada nijesu dobili u Podgorici.

Crnogorski šampion u prvom poluvremenu mučio se sa ofanzivnim skokom protivnika. Krkini igrači su uhvatili sedam lopti pod koš protivnika, ali su Mijovićevi momci bolje šutirali (60% naspram Krkinih nešto ispod 40%).

Uz raspoložene Wrighta i Makoundoua, Budućnost je vodila 45:27, ali je Krka serijom 7:0 finiširala prvih 20 minuta košarke za -11.

U 25. minutu je Budućnost poenima Williamsa povela 60:45, ali ponovo nije uspjela da prelomi meč.

Krka je do kraja ubacila 12, a Budućnost tek četiri poena. Podgoričani posljednja dva minuta perioda nijesu mogli da pogode koš, pa se sa 64:57 ušlo odlučujuću dionicu.

Prednost je naš tim uspio da odbrani u posljednjoj četvrtini i sigurno privede meč kraju.

Plavi nijesu briljirali, Krka je imala čak 14 ofanzivnih skokova, ali je ubacila tek 4/20 trojke, kao i 17/29 bacanja.

Wright je meč završio sa 17 poena, četiri asistencije i pet skokova. Makoundou je ubacio 13, Paull 1, a Williams uz 10 poena imao i sedam skokova.