Kuč na debiju pogodio dva puta, Crna Gora savladala Liban pred meč odluke u Beogradu

Sokoli su večeras u Podgorici pobijedili Liban sa 3:2 u prijateljskom meču u sklopu priprema za izazov 17. oktobra.

Fudbaleri Crne Gore napravili su lijepu uvertiru pred gostovanje Srbiji u ključnom meču u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Selektor Miodrag Radulović je pružio šansu dvojici debitanata, a meč je obilježio Edvin Kuč sa dva pogotka na debiju.

Crna Gora je odigrala sjajno prvo poluvrijeme. Gospodario je tim koji je na teren poslao Miodrag Radulović, a koji je imao i dva debitanta. Slobodan Rubežić je prvi put obukao crnogorski dres, kao i Edvin Kuč.

I upravo je vezista Ballkanija obilježio duel. Prvo je u 16. minutu sjajnim udarcem sa više od 20 metara matirao Ali Sabeha, a onda je tri minuta kasnije pogodio drugi put.

Camaj je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, a odlično je uklizao i ubacio loptu u mrežu kapiten kosovskog kluba.

Imali su Sokoli još nekoliko dobrih situacija. Jovetić je nekoliko puta sjajno fintom propustio loptu Bakiću kojem je falilo malo brzine i snalažljivosti da se upiše u strijelce, a još jednom je odličan bio Camaj.

Krilo Kišvarde bio je igrač preko kojeg je išla većina napada Crne Gore, a drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja do 66. minuta. Tada je slobodni udarac izveo rezervista Haidar, a Darwiche pogodio sa par metara poslije odbitka nakon što Osmajić i Rubežić prethodno nijesu uspjeli da glavom izbace centaršut.

Prethodno je Radulović napravio četiri izmjene. Na poluvremenu su izašli Camaj, Bakić i Raičković, ušli su Jovović, Mugoša i Kosović, a priliku su kasnije dobili i Osmajić i Lončar.

I upravo je Osmajić tri minuta poslije gola Darwicha zatresao mrežu gostiju. Kosović je uspio u duelu da odgurne Haidara koji je gurnu loptu ka svom golu, to je presjekao novi igrač Prestona, a onda pogodio za 3:1.

Liban je u 80. minutu stigao i do drugog gola nakon velike greške Petkovića. Ali Tneich je šutirao sa 40 metara, loptu je zakačio Ayoub, a onda je od ruka golmana Kišvarde ušla u gol.

Ponovo su Sokoli mogli do brzog odgovora. Jovović je izveo slobodni udarac, Mugoša glavom prebacio loptu ka Miloviću čiji je udarac glavom lijepo odbranio Sabeh.