Košarkaši deklasirali Filipine u posljednjoj provjeri pred start Svjetskog prvenstva

Crveni su nakon sjajne igre u drugom poluvremenu ubilježili ubjedljiv trijumf 102:87 protiv domaćina naše grupe.

Košarkaši Crne Gore savladali su Filipine u posljednjoj provjeri pred start Svjetskog prvenstva.

Nakon prvih 20 minuta igre ekipa Boška Radovića je vodila 44:42. Domaći su u prvom poluvremenu igrali na krilima člana Utah Jazza Jordana Clarksona koji je u prvih 20 minuta ubacio 18 poena.

U našem timu raspoložen je bio Kendrick Perry kojem se u trećem periodu pridružio Nikola Vučević.

As Chicago Bullsa ubacio je u tom periodu 11 poena, a Crna Gora stigla do dvocifrenog vođstva od 61:51, da bi se u posljednji period ušlo sa +12 za Crvene.

Filipinci više nijesu imali šansi, prednost je rasla, a nakon trojke Bojana Dubljevića dostigla i maksimalnih +20 – 90:70.

Na kraju, 102:87 uz 18 poena i 9 skokova Vučevića, 16 Bojana Dubljevića koji je odigrao najbolji meč od starta priprema. Perry je ubacio 15 i imao 9 asistencija, dvocifren je bio sa 12 i Mihailović.

Crna Gora 25. avgusta igra prvi meč na Mundobasketu protiv Meksika.