Vučević potpisao novi ugovor sa Bullsima: 60.000.000 za tri godine

0

“Uzbuđen sam, Chicago je mene i moju porodicu dočekao na nevjerovatan način. Motivisan sam više nego ikad da ostvarimo zajedničke ciljeve”, kazaoo je Vučević.

foto: bulls.com

Nikola Vučević još tri godine će igrati za Chicago Bullse.

Informaciju je prvi objavio novinar Adrian Wojnarowski, a kasnije potvrdio i sam klub.

Vučević je stavio potpis na ugovor vrijedan 60.000.000 dolara za tri sezone.

“Tokom svog igranja za Chicago, Nikola je pokazao da je poseban igrač na i van terena. Igrao je na vrhunskom nivou od dolaska i postao integralni dio naše budućnosti. On je spreman da ispuni sve zadatke, a njegovo liderstvo ga čini važnom komponentnom kulture naše organizacije. On je veliki profesionalac i sjajan saigrač, što nas čini atraktivnom destinacijom za druge igrače. Uzbuđeni smo što nastavlja sa nama”, kazao je potpredsjednik košarkaških operacija kluba Artūras Karnišovas.

Vučević, koji je u prošloj sezoni odigrao svih 82 meča za tim i uz to imao double-double učinak od 17.6 poena i 11 skokova po meču, takođe je istakao zadovoljstvo nastavkom saradnje.

“Uzbuđen sam, Chicago je mene i moju porodicu dočekao na nevjerovatan način. Motivisan sam više nego ikad da ostvarimo zajedničke ciljeve”, kazao je Vučević.

On za Bullse igra od marta 2021. godine, kada je stigao u tradeu iz Orlando Magica.

U avgustu će igrati za crnogorsku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *