Budućnost ubjedljiva protiv Escaldesa, čeka Breidablik

Tim Miodraga Džudovića slavio je sa 3:0 i u finalu pretkvalifikacionog turnira Lige šampiona će čekati Breidablik, koji je veliki favorit protiv Tre Pennea iz San Marina.

Fudbaleri Budućnosti lako i ubjedljivo savladali su Atletic Escaldes.

Plavi su rano postigli gol, što im je pomoglo da kontrolišu meč protiv tima sa Andore.

Petar Grbić je u 13. minutu iznudio penal, a u gol ga je sigurnim udarcem pretvorio Balša Sekulić.

U 21. minutu Ignjatović je izveo slobodni udarac iskosa sa desne strane. Usamljen je ostao Miomir Đuričković koji je glavom sa peterca zatresao mrežu golmana Garcie.

U 56. minutu je nakon VAR-a poništen gol Grbića, ali je samo pet minuta kasnije pogodio Sekulić.

Taj gol je poništio glavni sudija nakon sugestije linijskog upravo zbog ofsajda. No, ovog puta je VAR presudio da je Sekulić bio na pravoj strani linije, pa je tim pogotkom i riješena sva dilema.

Breidablik, koji je domaćin turnira, od 21 čas igra sa Tre Penneom i veliki je favorit.

Finale je na programu u petak od 21 sat. Pobjednik turnira u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće sa irskim Shamrockom.