Košarkašice stale u posljednjoj četvrtini i izgubile od Španije

Izabranice Jelene Škerović imale su aktivan rezultat nakon tri četvrtine, ali su u posljednjoj potpuno stale i dopustile protivnicama da upišu prvu pobjedu na turniru.

Košarkašice Crne Gore poražene su od Španije u drugom meču na Evropskom prvenstvu.

Na kraju, rezultat je bio i ubjedljiv – 78:57.

Španjolke su na krilima Conde nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj uspjele da stignu do dvocifrene razlike.

Ekipa koja je u prvom kolu iznenađujuće izgubila od Letonije vodila je 31:20, na poluvrijeme otišla sa velikih 42:29.

U drugi dio meča izabranice Jelene Škerović ušle su mnogo bolje prije svega defanzivno.

Četiri i po minuta Španija nije bila bez koša, pa su Crnogorke prišle na 42:40 i potpuno se vratile u meč.

U posljednjih deset minuta se ušlo sa 52:51 za ekipu Miguela Mendeza, koja je naš tim u psoljednjoj četvrtini ograničila na tek šest poena.

Pred posljednje kolo, sva tri tima imaju po pobjedu i poraz, a naš tim u narednu fazu ide čak i u slučaju poraza od Letonije za dva dana, ako Španija savlada Grčku.

Conde je meč završila sa 20 poena. Marija Leković je ubacila 15 poena, dva manje Milica Jovanović koja je imala i sedam skokova.

Natasha Mack je meč završila sa 12 koševa.