Odbojkašice pobijedile Portugal u CEV Srebrnoj ligi

Četvrti trijumf u kvalifikacijama stigao je nakon sjajne igre u SC “Igalo” protiv glavnog favorita takmičenja.

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Portugal 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) u petom kolu CEV Srebrne lige i na fenomenalan način plasirala se na finalni turnir u Gracu.

U svakom setu naše djevojke pokazale su veliki karakter. Iako su u više navrata bile u zaostatku na kraju su izlazile kao pobjednice. U prvom setu, serijom 3:0 odlijepile se na 24:20 i iskoristile drugu set loptu za 25:21.

Već tada bila je primjetna sjajna energija Dijane Vuković i saigračica, koje su veliku borbu u drugom dijelu igre krunisale preokretom u finišu. Tri poena na servisu Tijane Tvrdišić donijela su prevagu, a set je riješen rezultatom 25:23.

Odlična taktika i velika energija napravile su razliku i u trećem setu utakmice u Herceg Novom. Ponovo se sve rješavalo u završnici kada je veliki doprinos dala Danijela Džaković. Sa četiri vezana poena Crna Gora je stigla do 22:19, na kraju iskoristila treću meč loptu za 25:22.

Dijana Vuković najbolja igračica meča sa 20 poena, dvocifrena još Danijela Džaković sa 10 poena. Kod Portugala najefikasnija Amanda Kavalkanti sa 14 osvojenih poena.

Posljednji meč u grupi B je duel sa Farskim Ostrvima, takođe u SC “Igalo” u petak, 16. juna. Faranke su u prvom meču runde izgubile od Gruzije, 3:0 u Tbilisiju.

Crna Gora – Portugal 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

HERCEG NOVI – Sportski centar „Igalo“. Sudije: Popović (Srbija), Kovačević (Crna Gora). Poeni iz napada: Crna Gora 42, Portugal 35. Poeni iz bloka: Crna Gora 5, Portugal 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Portugal 1. Greške protivnika: Crna Gora 21, Portugal 18.

CRNA GORA: Đurović 4, Tvrdišić 3, Cenović (libero), Šušić 1, Jovović, Labović (libero), Vuković 20, Džaković 10, Tuševljak, Vukčević 1, Budrak 5, Đukić, Rakočević, Dragović 8.

PORTUGAL: Kavalkanti 14, Pereira I., Pardal, Rodrigeš (libero), Fernandeš, Durao, Vale, Oliveira 8, Rezende (libero), Figeiras, Maia 7, Lopes 5, Kavalenka 9, Pereira M.

izvor: odbojka.me