IMZ 2023: Jedriličari i košarkašice sigurni, Malta pobijedila košarkaše

Drugi dan takmičenja za crnogorske sportiste na Igrama malih zemalja Evrope, koje se održavaju na Malti, obilježili su jedriličari.

Milivoj Dukić i Ilija Marković nakon današnje četiri regate, ukupno pet, zauzimaju prva dva mjesta – Dukić je lider, odmah iza njega je Marković.

“Dan sa četiri regate, što je neuobičajeno, bio je težak, ali i dobar za ono što nas čeka u nastavku sezone. Pravio sam greške  u nekim djelovima regate, ali ima još dosta da se jedri i nastavljamo dalje. Bilo je više vjetra i iskristalisao se kvalitet. Ilija i ja smo dominantni u odnosu na ostale, vidjelo se to danas”, kazao je Dukić.

Jedriličari bi i sjutra trebalo da imaju četiri regate, a prva kreće u 15 časova.

Očekivanu pobjedu upisala je naša ženska košarkaška reprezentacija

Uz dosta oscilacija, kao i na premijeri protiv Luksemburga (64:52), Crna Gora je savladala domaćina Maltu 59:42.

Nije bilo dileme oko pobjednika, protiv selekcije koja je juče bila ubjedljiva u duelu sa Kiprom (82:58), od početka su „crvene“ kontrolisale utakmicu, mada da je očito da postoji još mnogo rezervi, kao i dosta posla do 15. juna, kada počinje Evropsko prvenstvo.

U crnogorskom timu najefikasnije su bile Milica Jovanović sa 14, Marija Leković sa 11 i Božica Mujović sa deset poena.

„U početku smo ušle u nervozu, jer smo promašile bukvalno 12 zicera. Kasnije smo uhvatile ritam i odbranom smo stekle prednost, koju smo održale do kraja“, kazala je selektorka Jelena Škerović.

Crna Gora sjutra (četvrtak) igra protiv Kipra od 12 i 15.

Crnogorski košarkaši neočekivano su poraženi od Malte u drugom meču na turniru

Nošeni podrškom navijača, u lijepoj atmosferi i skoro ispunjenoj dvorani, uz naklonost, ali nikako presudnu, sudija, domaćin je nadigrao kombinovanu crnogorsku selekciju – 78:66.

Od početka meča slutilo je na ovakav ishod. „Crveni“ su loše ušli u utakmicu promašivali otvorene šuteve (2/17 za tri poena u prvih 20 minuta), a rival konstantno vodio, najviše sa šest poena prednosti. Crna Gora minut i po prije kraja poluvremena okrenula na 33:31, da bi domaćin trojkom Vašingtona, koji je za dvije četvrtine ubacio 14 poena, na odmor otišao sa 38:36.

Očekivala se reakcija, ali je domaći sastav sa mnogo više energije i entuzijazma odigrao i nastavak meča. U trećem periodu potpuna dominacija Malte, niz efektnih akcija i pogođenih trojki, a na drugoj strani nastavljena serija promašaja iz svih pozicija, za minus 13 – 62:49 – uoči završnih 10 minuta.

Povratka više nije bilo, Maltežani su slavili veliku pobjedu, za njih jednu od najvećih, možda i najveću u istoriji…

Ubjedljivo najefikasniji i jedini dvocifreni u crnogorskom timu bio je Nenad Vuković sa 24 poena.

Crna Gora sjutra od 14 i 30 igra protiv Kipra.

Prva pobjeda za žensku ragbi reprezentaciju

Premijerni nastup imala je ženska ragbi selekcija Crne Gore, koja je ostvarila i prvu pobjedu. Nakon poraza od Malte 31:0, ragbistkinje su savladale Luksemburg 15:7, da bi na kraju prvog dana izgubile od Andore 15:7.

U petak će se protiv Luksemburžanki boriti za bronzanu medalju.

Strelkinje, stonoteniseri i stonoteniserke bez medalja

Naše strelkinje Anđela Miličković i Nevena Šaranović plasirale su se u finale discipline vazdušni pištolj 10 metara, ali nisu došle do medalje.

Miličković je zauzela četvrto mjesto, a u finalnoj seriji imala je 180,6 krugova, dok je Šaranović bila šesta sa 143,4 kruga.

Muški stonoteniski tim u sastavu Filip Radović – Filip Radulović pobijedio je danas Andoru 3:0, ali je zbog dva jučerašnja poraza, od Malte (3:1) i Luksemburga (3:1), ostao bez šansi da se bori za medalju.

Bez plasmana u polufinale ostao je i ženska stonoteniska ekipa, nakon poraza prvog dana turnira od Monaka (3:0) i Malte (3:0).