Šok u Morači: Bosna i Hercegovina pobijedila Crnu Goru!

Naši momci su grupu 7 završili na trećem mjestu, ali će ići na šampionat u Njemačkoj kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

foto; Vuk Raičević

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Bosne i Hercegovine u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

No, poraz od 23:25 iznenađujući je, jer je Crna Gora predvođena Zoranom Roganovićem lako slavila u dvorani Mirza Delibašić. Doduše, tada je i BiH bila slabila, ali kako su naši momci isticali pred ovaj duel, kvalitet je jasno na našoj strani.

Crnogorski rukometaši dobro su ušli u meč, vodili u 12. minutu 6:2, ali onda stali. Sedam minuta je naš tim bio bez gola, pravio greške u napadu i nije mogao da kreira dobre akcije, što je gostujući tim iskoristio i stigao golom Panića do vođstva 6:7!

Igralo se gol za gol do kraja poluvremena, a lavovi su nakon 30 minuta igre gubili 13:14.

Šok na startu drugog poluvremena

Očajan start drugog dijela igre, Panić i Herceg su bili nezadrživi uz podršku golmana Flensburga Benjamina Burića i poveli 14:18, pa je time-outom morao da reaguje Vlado Šola.

Golovima Miloša Vujovića, Čepića i Kaluđerovića naš tim se vratio do gola zaostatka u 42. minutu.

Ponovo je Crna Gora imala loš period, sedam minuta bila bez gola, a BiH povela 18:22.

Prekinuo je taj golgeterski post pogotkom iz teške pozicije Luka Radović, ali naš tim nije pronalazio ritam u napadu, Burić je lako hvatao lopte, a ni odbrana nije bila na nivou na koji smo navikli u Morači.

Tako je ekipa Irfana Smajlagića upisala veliku pobjedu, na četir iminuta vodila 21:25, naši su samo ublažili poraz.

Zanimljivo, posljednjih 25 minuta na terenu nije bilo Branka Vujovića, dvadesetak minuta drugog dijela odmarao je i Nebojša Simić.

Najefikasniji u našem timu bili su Miloš Vujović i Likua Radović sa po šest golova.

Nebojša Simić skupio je osam odbrana, Nikola Matović dvije.

Kod gostiju, sedam golova Hercega, šest Marka Panića.