Budućnost na krilima maestralnog Greena razbila Megu u Morači! (VIDEO)

Nevjerovatan je podatak i da je Green ubacio posljednji 21 poen svog tima u prvom poluvremenu!

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Megu u prvom meču četvrtfinalne serije play-offa ABA lige.

Podgorički tim slavio je rezultatom 94:77, nakon sjajne partije Ericka Greena koji je meč završio sa poena, a već na poluvremenu ih je imao 26!

Mega je otvorila meč sa četiri pogođene trojke, uz dva alley-opa koja je ubacio Rudan, a nakon poena Cazalona povela i 7:19!

Morao je odmah da time-outom reaguje Petar Mijović, ali se njegov tim mučio u prvih deset minuta igre, promašio sva četiri šuta za tri poena, nije podijelio nijednu asistenciji.

A onda se u drugoj četvrtini pojavio Erick Green i zapalio Moraču. Amerikanac je ubacio 26 poena u prvom poluvremenu, pogodio pet trojki, a iz igre je šutirao 8/11.

Zahvaljujući sjajnom beku Budućnost je ubacila čak 35 poena, period dobila sa 20 razlike i na odmor otišla sa 49:37!

U trećoj četvrtini razigrao se i JJ O'Brien, a prednost na 13 minuta do kraja meča iznosila i 20 razlike (68:48).

Momci Petra Mijovića uvećavali su prednost, zabavljali se na terenu i lako su priveli meč pa će imati dvije prilike da okončaju seriju.

Green je meč završio sa 34 poena i indexom 39. Kenan Kamenjaš je odigrao meč sezone i ubacio 20 poena.

Drugi meč u seriji na dva dobijena duela igra se sedmog maja u Sremskoj Mitrovici takođe od 18 časova.