Kovinić poražena na startu turnira u Americi
Danka Kovinić nije uspjela da prođe prvo kolo WTA turnira u Austinu.
foto: open6emesens.fr, WTA Lyon
Danka Kovinić nije uspjela da se plasira u drugu rundu WTA turnira u američkom Austinu.
Kovinić je izgubila sa 2:0 u setovima (7:6, 6:4) od Britanke Heather Watson.
U prvom setu viđena su četiri brejka i velika borba duga preko sat vremena. Danka je spasila dvije set lopte od 6:5 za Watson, ali je u tiebreaku Watson napravila dva mini-breaka i sa 7:2 osvojila prvi set.
U drugom je Danka na startu izgubila servis, ali odmah odgovorila breakom. No, Watson je ponovo uzela servis Novljanki, povela 2:1, a onda i potvrdila brejk.
Do kraja su obje teniserke odbranile svoje servise, pa u drugo kolo ide 145. igračica svijeta. Protivnica će joj biti Magda Linette, 21. igračica WTA liste.
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.
