Sutjeska ispustila dva gola prednosti i izgubila od Mornara, Ražnatović za pobjedu u derbiju i prvo mjesto
Odigrane su utakmice 21. runde Meridianbet 1. CFL, nakon kojih je Budućnost novi lider.
foto: FSCG
Fudbaleri Budućnosti lideri su Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige, pošto su golom Andrije Ražnatovića u 87. minutu savladali Dečić. Sutjeska je kiksala i ispustila dva gola protiv Mornara, pa ekipa Miodraga Džudovića sada ima bod prednosti.
Jezero je u prvom meču dana savladalo Arsenal sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Vojin Pavlović u 70. minutu.
Jedinstvo je u uzbudljivom drugom poluvremenu slavilo protiv Petrovca.
Amir Muzurović je donio domaćinu vođstvo od 1:0 u 50. minutu. Izjednačio je Dejan Perović u 87. i tada se činilo da će bodovi u Bijelom Polju biti podijeljeni.
Ipak, u 90+5 mrežu Milana Jelovca zatresao je Sead Dacić za veliko slavlje oko 700 gledalaca na Gradskom stadionu.
Iskra je pokazala da je u dobroj formi na startu proljećnjeg dijela šampionata. Nakon pobjede nad Dečićem u Podgorici, ekipa Aleksandra Nedovića savladala je Rudar sa 2:1 u bitnom meču u borbi za opstanak.
Danilovgrađani su vodili 2:0 golovima Boljevića i Kalezića. U 70. minutu je smanjio Bojović.
A aktuelni šampion Sutjeska vodila je u Baru sa 0:2 golovima Conraada i Strikovića.
Mornar je smanjio u 65. minutu golom Ćetkovića, a onda je autogol postigao Novica Eraković nakon što ga je pogodila lopta.
Pobjedu Mornaru donio je Fatos Bećiraj golom u 90. minutu.
Novi lider je Budućnost, koja je nakon remija kod Petrovca u prošlom kolu savladala Dečić u derbiju gola.
Gol odluke postigao je bek Andrija Ražnatović preciznim udarcem u 87. minutu sa ivice šesnaesterca.
Share the post "Sutjeska ispustila dva gola prednosti i izgubila od Mornara, Ražnatović za pobjedu u derbiju i prvo mjesto"
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.


