Dramatičan meč u Skoplju: Budućnost ispustila +19 pa spašavala pobjedu protiv “fenjeraša”!

Košarkaši Budućnost Volija savladali su MZT u meču 16. kola ABA lige. Crnogorski šampion je morao da spašava trijumf, iako je imao potpunu kontrolu na ulasku u posljednju četvrtinu i plus 17!

Domaćin je prvi koš postigao tek poslije gotovo šest minuta igre, no to “plavi” nijesu iskoristili da naprave značajniju razliku od devet poena.

Nakon 10 minuta igre bilo je 10:20, a ista razlika bila je nakon prvog poluvremena – 22:32.

A onda je ekipa Vladimira Jovanovića dodala gas sredinom treće četvrtine, a u 27. minutu se činilo da je sve gotovo – poslije trojke Greena Budućnost je vodila 19 razlike – 40:59!

Sa 17 razlike se ušlo u posljednji period i onda po ko zna koji put ove sezone – blokada u igri crnogorskog prvaka!

Topio je tim Dragana Nikolića prednost, za sedam i po minuta igre ubacio 28 poena, primio tek 11 i trojkom vječnog igrača MZT-a Damjana Stojanovskog izjednačio na 2:30 do kraja meča!

Ušlo se u dramatičnu završnicu, trojke su pogađali Green na jednoj i Vojdan Stojanovski na drugoj strani, ali je trijumf odbranio poenima sa bacanja Bell-Haynes na 18 sekundi do kraja meča za 83:87.

Imao je još jedan “trzaj” MZT, ali nije bilo vremena za povratak. Na kraju, 86:90.

Upravo je Kanađanin bio najefikasniji igrač meča sa 22 poena. Green je ubacio 16, OBrien 15, Kaba 14 poena i 17 skokova.

Budućnost je primila čak 38 poena u posljednjoj četvrtini!

“Plavi” su uprkos tome upisali desetu pobjedu, MZT je ostao na tek dva trijumfa i zakucan je za dno tabele.