Debakl Budućnosti protiv Partizana, “plavi” primili 106 poena!

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su debakl protiv Partizana u derbiju devetog kola ABA lige.

“Plavi” su gubili od starta meča, a onda se potpuno raspali pred kraj prvog poluvremena, i od 35:30 u 15. minutu dopustili srbijanskom predstavniku da do odmora dođe do 53:34!

U drugom poluvremenu Partizan je samo odradio posao, “crno-bijeli” su se zabavljali i vicešampion regionalne lige upisao je pobjedu kojom je prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima. Na kraju, 106:77.

Izabranici Željka Obradovića odlično su ušli u meč, za manje od dva minuta stigli do 9:0, pa je Vladimir Jovanović morao da zatraži tajm-aut.

Pokrenuo se tada Cameron Renyolds, koji je sa 10 poena povukao svoj tim do povratka na posjed zaostatka i 23:21 na isteku prve četvrtine.

“Crno-bijeli” su bolje otvorili i drugu četvrtinu, stigli do dvocifrene prednosti od 33:23, a vodili su i 35:25. Odgovorio je sa pet poena Lazić, ali je Partizan vratio dvocifrenu prednost i poslije nekoliko neiskoriščenih napada i očajne igre u odbrani poveo 51:32!

U drugom poluvremenu Budućnost nije uspjela da se vrati u meč, nakon 30 minuta košarke je bilo 79:52 pa je Partizan prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima i upisao osmu pobjedu u devet kola ABA lige, a Budućnost četvrti poraz.