Mornar na krilima dua Russell – Mihailović do pobjede u Laktašima, Amerikanac brojao do 41!

Košarkaši Mornara na krilima fantastičnog tandema Russell – Mihailović savladali su Igokeu u Laktašima sa 91:83.

Barani su bolje otvorili meč, poveli 15:9, imali sjajnog Fattsa Russella, ali su onda u drugoj četvrtini stali pa je Igokea stigla do preokreta i dvocifrene prednosti. Nakon prvih 20 minuta košarke bilo je 47:37 za tim iz Laktaša.

Prednost su domaći imali sve do posljednje četvrtine. Ekipa Mihaila Pavićevića držala je priključak, smanjivala zaostatak, a onda trojkom Petra Vujačića na 6:30 do kraja meča i povela 74:72.

Russell i Mihailović nosili su naš tim koji je poveo 83:74 na nešto više od četiri minuta do kraja utakmice.

Igokea je imala šansu da preokrene kod 86;83 za Mornar, ali je Kendrick Ray izgubio loptu, pogodio na drugoj strani nezadrživi Russell za trijumf crnogorskog vicešampiona na startu regionalne lige.

Russell je meč završio sa 41 poenom (9/18 za tri poena) i indeks 39. Mihailović je ubacio 26 za indeks 28. Mornar je pogodio 16/35 trojki, Igokea tek 5/16.