Vaterpolisti savladali Slovačku, autsajder se držao 16 minuta

35th LEN European Water Polo Championship - Split 2022 - WED 31 AUG 2022 - Montenegro vs Slovakia - ETKOVIC Marko (C) of Montenegro and BALAZ Samuel of Slovakia.

Vaterpolisti Crne Gore upisali su i drugu pobjedu u grupnoj fazi Evropskog prvenstva u Splitu.

Naši momci pobijedili su Slovačku rezultatom 18:10.

“Ajkule” su neočekivano dopustili nedorasloj Slovačkoj da ima priključaku prvom poluvremenu. Izabranici Vladimira Gojkovića u prvoj četvrtini vodili su 4:0, Slovaci prvi gol postigli u posljednjoj sekundi perioda, a onda u drugoj dva puta dolazili i do izjednačenja – 5:5 i 6:6.

Poslije tajm-auta Gojkovića, naši su golovima Petkovića i Ukropine (2) poveli 9:6, ali su onda ponovo primili gol u posljednjim momentima perioda i na odmor otišli sa 9:7.

U drugom poluvremenu je odbrana bila koliko-toliko agresivnija, pa je meč rutinski priveden kraju.

Averka je ponovo bio najefikasniji sa pet golova, tri je dao Matković, po dva Mršić, Popadić, Perković, Ukropina i Petković.

Za dva dana se igra derbi grupe, gdje će Italija i Crna Gora odlučivati o direktnom plasmanu u četvrtfinale.

S obzirom na pad u igri protiv Gruzije u prvom kolu, te današnju nonšalantnost, jasno je da ćemo protiv Italijana morati da budemo na mnogo većem nivou nego u prva dva meča u Spaladium Areni.