Crna Gora se ponovo mučila u napadu i završila Svjetsko prvenstvo na osmom mjestu

Vaterpolisti Crne Gore nastup na Svjetskom prvenstvu završili su na osmom mjestu.

“Ajkule” su danas poražene od domaćina turnira Mađarske u duelu za sedmo mjesto rezultatom .

Sve je bilo jasno već nakon prvih desetak minuta igre. Mađari su poveli 3:0, Crna Gora prvi gol postigla nakon 12 minuta igre kada je precizan bio Matković, a na odmor se otišlo sa 5:2, nakon gola Vamoša na samom kraju poluvremena.

U nastavku su izabranici Tamása Märcza lako kontrolisali duel, vodili i 8:3, Crna Gora se serijom 3:0 vratila do 8:6 i imala napad sa igračem više za -1, ali je prečku pogodio Averka. Na kraju trijumf za Mađare na prvenstvu na kojem su imali velika očekivanja.

Crna Gora je ponovila probleme u napadu koji su je pratili tokom gotovo svih duela na prvenstvu u Budimpešti.

Nastup na Svjetskom prvenstvu završavamo sa tri pobjede i četiri poraza.