Crna Gora u dramatičnom meču pobijedila Francusku!

Košarkaši Crne Gore pobijedili su Francusku u petom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U neizvjesnom meču izabranici Boška Radovića slavili su rezultatom 70:69!

Čudan meč viđen je u Morači, u kojem smo vidjeli tek četiri trojke! Tri su postigli naši igrači, a za gosti tek jednu iz 14 pokušaja.

Uprkos nedostatku pravih centara, uz sjajnog Aleksu Ilića, naši momci su nadskočili goste i imali 40, naspram 33 skoka Francuza.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Crna Gora u posljednja četiri minuta treće četvrtine pravi seriju 11:1 i od 41:43 dolazi nakon zakucavanja Alekse Ilića do 52:44.

Sa plus osam naši momci ulaze u posljednju četvrtinu, ali Francuzi na krilima Maledona za pet minuta igre stižu do izjednačenja 56:56, a onda na ulasku u posljednja tri minuta meča stižu i do vođstva 61:63, za tajm aut Boška Radovića.

Jonah Radebaugh je nakon promašaja Ivanovića i ofanzivnog skoka Zorana Nikolića pogodio za tri i vratio prednost našem timu 66:65.

Uslijedila je neizvjesna završnica, a Crna Gora pobjedu odnosi nakon poena Nemanje Radovića na 31 sekundu do kraja meča. Francuzi su zatim pozvali tajm-aut, čak tri šuta za trijumf, ali je naš tim preživio i ostvario veliki trijumf.

Centar Real Madrida Vincen Poirier bio je najefikasniji igrač meča 18 poena i 12 skokova.

Kod našeg tima, 15 poena Radovića, 12 Radebaugha i šest asistencija na debiju u crvenom dresu, Vladimir Mihalović dodao je 11, Nikola Ivanović 10, a Aleksa Ilić uz šest poena upisao i 11 skokova.