Srebro za mlade “ajkule”: Vaterpolisti u uzbudljivom finalu izgubili od Srbije

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od branioca trofeja, ekipe Srbije, u finalu Mediteranskih igara u alžirskom Oranu.

Naši momci izgubili su 9:8 nakon meča u kojem su vodili, pa jurili rezultat, ali je Srbija uspjela da odbrani titulu pobijedivši u svakom meču na turniru.

Izabranici Milana Ćirovića poveli su 2:0, ali je Srbija odgovorila i serijom 4:0 preuzela vođstvo koje je držala sve do pred kraj treće četvrtine, kada su mlade “ajkule” izjednačile na 6:6 golom Vukićevića.

Rezultatom 7:7 se ušlo u odlučujućih osam minuta igre, Srbija je povela golom Kovačevića 8:7, a na 3:11 do kraja meča Lazar Vukićević je pogodio nakon tajm-auta Ćirovića i napada sa igračem više.

Uzvratio je golom takođe sa igračem više Urošević, Crna Gora imala tri napada za izjednačenje, ali naši mladi momci nijesu uspjeli da postignu gol, pa se iz Orana vraćaju sa srebrom.

Lazar Vukićević je bio trostruki strijelac u crnogorskoj ekipi, po jednom su se upisali Balša Vučković, Miloš Vukšić, Vladan Vukićević, Neđo Baštrica i Danilo Stupar.