Odbojkaši se okupili: Da nastavimo kontinuitet odlazaka na evropska prvenstva

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore počela je pripreme za mečeve kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora će igrati u grupi D sa selekcijama Portugala, Luksemburga i Islanda.

Naši odbojkaši će kvalifikacione utakmice igrati u Kolašinu i po rasporedu biće domaćini u prva tri kola – prvo će dočekati Luksemburg (03.avgust), zatim Portugal (07.avgust) i na kraju Island (10.avgust), a nakon toga otputovati na gostovanja – Islandu (14.avgust), Portugalu (17.avgust) i na kraju Luksemburgu (20.avgust).

“Bićemo u jednom podmlađenom sastavu, gdje ćemo staviti prioritet na podmlađivanje reprezentacije sa jedne strane, a opet sa druge strane pokušaćemo da nastavimo kontinuitet odlazaka na evropska prvenstva. Neće biti lako, uzdam se u selekciju, uzdam se u njihov individualni karakter i generalno njihove ličnosti kao nekog ko stvarno želi da igra za reprezentaciju i ko želi da pruži svoj puni doprinos da bi se napravio adekvatan rezultat koji svi priželjkujemo”, kaže novi selektor Ivan Joksimović.

“Mislim da je grupa dosta izjednačena iz prostog razloga što lično vjerujem u naš kvalitet, vjerujem u naš rad i u našu energiju koju ćemo imati na svim tim utakmicama i koja će nas sigurno nositi. Imamo dobar raspored, prve tri utakmice igramo kući, tako da bismo kroz dobar rezultat na domaćem terenu uhvatili dobar zalet da kvalifikacije završimo na najbolji mogući način”, dodaje Joksimović.

Plasman na Euro Volley 2023 izboriće sedam pobjednika kvalifikacionih grupa i pet najboljih drugoplasiranih selekcija.

TEHNIČARI:

Rajko Strugar (Rešetlivka, Ukrajina),

Rastko Milenković (Budva),

Danilo Dubak (Budućnost Volej),

Avram Božović (Galeb Liko Soho Group)

PRIMAČI SERVISA:

Marko Bojić (Kiziltepe, Turska)

Ivan Zvicer (Nafels, Švajcarska)

Slobodan Bojić (Alanja, Turska)

Nemanja Peruničić (ACH Ljubljana, Slovenija)

Vukašin Cimbaljević (Vojvodina, Srbija)

Benjamin Hadžisalihović (Budućnost Volej)

Jovan Delić (Halmštad, Švedska)

Milan Rovčanin (Jedinstvo)

SREDNJI BLOKERI:

Blažo Milić (Budva)

Luka Babić (Al Ain, Ujedinjeni Arapski Emirati)

Matija Ćinćur (Budućnost Volej)

Miodrag Jelić (Budva)

Nikola Đurović (Jedinstvo)

Stefan Femić (Jedinstvo)

KOREKTORI:

Aleksandar Minić (Zalau, Rumunija)

Bojan Strugar (Nafels, Švajcarska)

Đorđe Jovović (Budućnost Volej)

Milutin Pavićević (Amšteten, Austrija)

LIBERI:

Nikola Lakčević (Steaua, Rumunija)

Stefan Radević (Budućnost Volej)

Miloš Kosović (Dubočica, Srbija)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.