“Sveti rat”: Branko Vujović šampion Poljske nakon nevjerovatnog meča sa pet crvenih kartona!

Vive Kielce postao je šampion Poljske, jedanaesti put uzastopno, ukupno devetnaesti.

U meču koji se naziva “Sveti rat”, tim Talanta Dujshebaeva nakon penala je pobijedio Wislu Plock. Poslije 60 minuta igre bilo je 20:20, a sjajni golman Wolf donio je svom timu trijumf nakon izvođenja penala (5:3), a sakupio je 20 odbrana.

Penali doduše nijesu imali rezultatsku važnost – Wisli je bila potrebna pobjeda od dva ili više golova razlike kako bi prekinula dominaciju učesnika fajnl-fora Lige šampiona. No, pravila poljskog rukometa kažu da se nakon 60 minuta u slučaju egala izvode sedmerci.

Crnogorski reprezentativac Branko Vujović postigao je jedan gol, ali je uspio da izbjegne brojne žestoke udare igrača Wisle.

Sudijski dvojac iz Hrvatske Gubica – Milošević pokazali su čak pet crvenih kartona, prvi je viđen već nakon 35 sekundi igre! Mogli su čak i više.