Budućnost bez šansi protiv Partizana

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Partizana u Beogradu, u prvoj utakmici polufinalne serije play-offa ABA lige.

Crnogorski šampion izgubio je u dvorani Aleksandar Nikolić 82:66 u meču koji je riješen u drugoj četvrtini, koju su “crno-bijeli” dobili 23:13, a do kraja meča bez problema održavali uglavnom dvocifrenu prednost.

“Plavi” su dobro počeli meč. Aleksandar Džikić izveo je petorku sa dva niska igrača (Cobbs i Perry), a Podgoričani su poveli 7:2 i 10:4.

Partizan se nakon nekolika haotična napada na obje strane konsolidovao, i vratio do 12:12, a onda poveo i serijom 12:4 stigao do 18:12.

Odgovorio je tajm-autom Aleksandar Džikić nakon kojeg je Cobbs pogodio za 18:14, a Perry je do kraja četvrtine ubacio jedno bacanje.

A onda je crnogorski šampion nestao sa terena. Po dva faula Zorana Nikolića i Filipa Barovića u prvoj četvrtini natjerali su Džikića da ih ostavi na klupi na startu druge četvrtine, a Partizan je uz agresivnu odbranu i tečan napad napravio seriju 11:0 i poveo 29:15.

Prvi koš u četvrtini Budućnost je postigla poslije četiri i po minuta, ali je ekipa Željka Obradovića nastavila u sjajnom ritmu i na 2:20 do kraja poluvremena stekli maksimalnih +17 (36:19).

Budućnost je do kraja perioda uspjela da pogodi neke šuteve, a trojkom Perryja na isteku poluvremena na pauzu se otišlo sa 41:28.

DJ Seeley je sa tri vezane trojke (Džikićevi momci su do tada šutirali trojke 3/20) vratio Budućnost do 52:45, ali su “crno-bijeli” odgovorili i serijom 7:0 za minut igre uvećao prednost do 59:45.

Budućnost je i u posljednjoj četvrtini stizala do jednocifrenog zaostatka, ali bi Partizan ponovo odgovorio serijom, a kada je na pet minuta do kraja meča poveo 71:52, bilo je jasno da je meč riješen.

Mathias Lessort iskoristio je odsustvo Willie Reeda, Barović i Zoran Nikolić nijesu imali odgovor na njegovu igru u oba pravca, a centar Partizana meč je završio sa 11 poena, devet skokova, šest asistencija i tri blokade, za indeks 27. Zack Leday bio je najefikasniji igrač meča sa 19 poena.

Kod našeg prestavnika, dobri samo Seeley (16 poena), Justin Cobbs (14) i Jagodić-Kuridža (7 poena, 10 skokova), Kendrick Perry je šutirao trojke 1/8 i meč završio sa osam poena.

Revanš je u nedjelju u Podgorici od 20:30 časova. Eventualna majstorica igrala bi se u Beogradu.