Španija bolja od Crne Gore, ništa od superfinala Svjetske lige

Vaterpolisti Crne Gore nijesu uspjeli da se plasiraju na superfinalni turnir Svjetske lige. U Strazbur će Španija, koja je večeras u Podgorici u utakmici za treće mjesto evropskog dijela takmičenja slavila rezultatom 15:10.

Španci su bolje otvorili meč i dva minuta pred kraj prve četvrtine poveli sa 6:2. Razbranio se tada Petar Tešanović, dok je sa druge strane sve ulazilo golmanu Španaca, pa je ekipa Vladimira Gojkovića do poluvremena izjednačila na 6:6!

Promijenio je na poluvremenu golmana David Martin, a Aguirre u trećem periodu upisao pet odbrana i pomogao svom timu da u posljednji period uđe sa 10:8.

Španci su preko Sanahuja nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu poveli, izjednačio je Vučurović, a onda su Granados i Munarriz vratili prednost na +2.

Odgovorio je Perković na 32 sekunde do kraja, ali je Sanahuja svojim drugim golom pet sekundi prije kraja perioda donio Španiji 10:8.

Snage za novi preokret nije bilo, pa je Španija na kraju stigla do trijumfa.

Mladi Marko Mršić bio je najefikasniji igrač u našem timu sa četiri gola. Tri je postigao Marko Petković, po gol Vasilije Radović, Uroš Vučurović i Miroslav Petković.

Petar Tešanović meč je završio sa 15 odbrana.