Crna Gora pobijedila Francusku, protiv Italijana za superfinale Svjetske lige

Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Francusku u četvrtfinalu turnira evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu. Momci Vladimira Gojkovića slavili su rezultatom 11:10.

Crna Gora je povela u prvom napadu, pošto je nakon isključenja Crousillata pogodio Petković. Vodile su Ajkule i 2:1, a onda je Francuska zaigrala bolju odbranu, preokrenula i na startu druge četvrtine povela 5:2.

Muke u napadu prekinuo je Ukropina, pogodio je zatim i Perković, a Ukropina svojim drugim golom na tri minuta do kraja poluvremena dovodi naš tim do izjednačenja 5:5.

Poput prve četvrtine, i treća nam je donijela šest golova, ali ovog puta četiri pogotka upisale su Ajkule.

Pogađali su Petković, Čučković Đurđić i u finišu četvrtine mladi Mršić, dok je za Francuze oba gola postigao Marzouki.

Na otvaranju posljednjeg perioda Petković postiže svoj treći gol na meču za 10:7, Francuzi došli do 11:10, ali je Tešanović odbranio šut Francuske u posljednjoj sekundi i potvrdio trijumf.

Najefikasniji igrač u našem timu bio je upravo Petković sa tri gola. Dva je postigao Ukropna, po jedan Perković, Spaić, Popadić, Čučković i Mršić.

Petar Tešanović mao je 14 odbrana.

Kod Francuza šest golvoa Marzoukija.

Protivnik u polufinalu biće Italija koja je danas bila bolja od Hrvatske rezultatom 8:6. Meč je na programu sjutra u 19 časova.

Superfinale Svjetske lige igra se u Strazburu, a plasman će izboriti prve tri ekipe turnira u Podgorici.