Andorra nadskočila Budućnost za četvrtfinale Evrokupa

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od MoraBanc Andorre u osmini finala Evrokupa.

“Plavi” su porazom 74:64 od posljednjeplasirane ekipe španske ACB lige završili takmičenje u evropskom takmičenju, u utakmici u kojoj su čini se mogli do trijumfa, ali je nedostajao Willie Reed. Budućnost je naime duel završila sa 26 skokova, čak 20 manje od protivnika.

Budućnost je bila bolja u prvom poluvremenu, trojkom Jagodića-Kuridže povela 20:12. Srpski košarkaš već tada je bio na 11 poena.

Domaćin je ipak u posljednja dva i po minuta četvrtine napravio seriju 11:2 i poveo 23:22.

Tim Aleksandra Džikića uspio je da vrati vođstvo, koje je održavao do kraja poluvremena, kada je bilo 39:35 za našu ekipu.

U trećem periodu mnogo bolja igra Andorre. Član ACB lige odigrao je mnogo bolju odbranu, imao deset skokova naspram samo tri Budućnosti u trećem kvartalu, i pred posljednjih deset minuta stigao do plus sedam i 58:51.

Trojkom DJ Seeleya i poenima Petra Popovića Budućnost je prišla na 60:56, a zatim nakon nove trojke Seeleya i povela 61:60.

Odgovorio je Clevin sa dvije trojke, a Andorra serijom 10:0 otišla na 71:60 i riješila pitanje pobjednika.

DJ Seeley bio je najefikasniji igrač meča sa 25 postignutih poena. Jagodić-Kuridžao stao je a 11 iz prve četvrtine, a isti broj koševa imao je i Petar Popović.