Sutjeska poražena od MZT-a u 1/4 finalu ABA 2

Košarkaši Sutjeske poraženi su od  MZT-a 73:68 u četvrtfinalu NLB ABA2 lige i tako su završili nastup u regionalnom takmičenju.

Sutjeska je na startu imala prednost od 9:5, a nakon poena Radosava Spasojevića bilo je 13:8. Domaćin je odgovorio serijom 8:0 preokrenuo i poveo 16:13.

Tokom druge četvrtine MZT je u nekoliko navrata imao i osam poena viška, a na poluvremenu je bilo 40:35.

I u trećoj četvrtini je MZT održavao prednost, a kada je Mekić pogodio za 53:40 domaći su imali maksimalnu prednost. Tada je uslijedila serija Sutjeske 12:0, MZT je skoro četiri minuta bio bez poena, pa je poslije poena Bogdana Bojića bilo 53:52.

Imala je Sutjeska priliku za preokret, ali je MZT odolijevao i dva minuta prije kraja uz ogromnu podršku sa tribina poslije poena Damjana Stojanovskog otišao na 70:60.

Radosav Spasojević i Vladimir Tomašević su bili najefikasniji sa po 13 poena. Bogdan Bojić je meč završio sa 11, a Jovan Vojinović sa 10 poena.