Cedevita Olimpija u posljednjoj četvrtini slomila otpor SC Derbyja

Košarkaši SC Derbyja poraženi su od Cedevita Olimpije 80:88 u Morači u 25. kolu ABA lige. Slovenački tim nastavio je sjajnu seriju rezultata, i stigao do 16. pobjede u ligi, koliko ima i trećeplasirana Budućnost.

Ljubljančani doduše imaju i poraz više.

Tim Andreja Žakelja odigrao je ponovo dobar meč, u prvom poluvremenu odigrao egal utakmicu, a sjajnim finišom i serijom 9:2 na pauzu otišao sa 50:43. Imao je vođstvo i debitant u ABA ligi kroz treću četvrtinu, a utakmica je riješena u posljednjih deset minuta, koje se ušlo sa 67:67.

Cedevita Olimpija serijom 15:2 došla je od 71:67 do 73:82, i na kraju lako održala prednost.

Aleksa Ilić, Kenan Kamenjaš, Erick Neal i Nikola Pavlićević postigli su po 12 poena (Kamenjaš je imao i 12 skokova, Ilić osam), a najefikasniji igrač meča bio je bivši košarkaš Mornara Jacob Pullen, koji je postigao 19 koševa.

SC Derby je ranije obezbijedio opstanak i ostao bez šansi za play-off, a nakon 24 utakmice je na skoru 10-14 i drži sedmo mjesto.