Mata Leao odveo Crnu Goru do drugog mjesta na jakom turniru u Sarajevu, osvojili 36 medalja!

Takmičari Mata Leao – A Force Montenegro kluba brazilskog jiu-jitsua (BJJ) imali su sjajan nastup proteklog vikenda na turnirima u Sarajevu.

U subotu su članovi podgoričkog tima na Submisson Grappling Championshipu održanom u dvorani Mirza Delibašić osvojili devet medalja. Turnir je okupio takmičare iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije, Brazila, Kazahstana i Rusije, a nastupilo je 300 boraca.

Zlato je osvojio Miloš Popović, srebra su uzeli Uroš Ivanović, Vuk Džudović, Slaven Minić i Teodora Kadović, dok su bronzani bili Nikola Perović, Darko Brkanović i Balša Kovačević. Među 24 tima, Mata Leao je osvojio šesto mjesto, a takmičenje su sudili treneri kluba Marko i Mladen Jokmanović, te Srđan Bošković.

Dan kasnije održan je turnir u sklopu Abu Dhabi Jiu Jitsu Pro (AJP) organizacije, jedne od najvećih jiu-jitsu organizacija svijeta koja održava godišnje preko 80 turnira širom svijeta na šest kontinenata, a učestvuju takmičari svih uzrasta i kategorija.

AJP BiH okupio je 25 klubova iz 14 država, a Mata Leao postavio je crnogorsku zastavu na drugo mjesto, sa 27 osvojenih medalja, od toga deset zlata, devet srebrnih medalja, te osam bronzi.

Zlata su osvojili: Vuk Trajkovski, Imran Amanbayev, Filip Martinović, Nikola Mitrović, Balša Sinđić, Boris Ilin, Petar Ilin, Balša Dondić, Slaven Minić, Danilo Obradović
Srebra: Vuk Džudović, Nikola Perović, Ljubo Vojinović, Boško Zindović, Elena Jovanović, Teodora Kadović, Andrej Mrvaljević, Nikola Čelebić, Stefan Jovanović
Bronze: Nikola Radosavljević, Temirlan Amanbayev (dvije bronze), Teodor Komatina, Miloš Popović, Marko Maraš, Nikola Perović, Slaven Minić.

“U ova dva dana osvojili smo ukupno 36 medalja i pehar. Čestitke svima, ponosni smo na vas. Tako rade pravi borci.Idemo po sve”, poručio je nakon turnira Mladen Jokmanović.