Budućnost sigurna protiv Promitheasa

Košarkaši Budućnost Volija upisali su devetu pobjedu u Evrokupu, pošto su u Morači pobijedili Promitheas sa 90:77.

“Plavi” su u 15. kolu stigli do pobjede nakon meča u kojem su vodili gotovo cijelim tokom utakmice.

Tim Aleksandra Džikića stigao je do dvocifrene prednosti odličnim finišom prve četvrtine, kada su od 14:13 za Promitheas serijom 13:2 stigli do 26:16, koliko je bilo na kraju prvih deset minuta igre.

Grčki tim je u drugoj četvrtini prišao i na -4, trojkom Simpsona i izjednačio na 50:50 u 23. minutu meča, ali je naš šampion odgovorio i vratio dvocifrenu prednost.

U posljednjoj četvrtini posljednjeplasirani tim grupe B nije mogao da se ponovo vrati u meč, pa je Budućnost stigla do važne pobjede u borbi za gornju polovinu tabele, što osigurava domaćinstvo u nokaut fazi, koja se igra na jedan dobijeni meč.

“Plavi” su potpuno nadskočili Grke, imali 41 napram 25 skokova protivnika.

Najefikasniji u našem timu bio je Petar Popović sa 15 poena, Micov je ubacio 12 i imao pet skokova. Wille Reed i DJ Seeley ubacili su po 11 koševa.

Prve poene u Morači ubacio je i Danilo Nikolić, koji pogodio za 90:74.