SC Derby u drami do pobjede nad Milenijum, Sutjeska preokretom savladala Lovćen

Košarkaši SC Derbija dobili su dramatičan meč 13. kola I A MCKL protiv Milenijuma 80:78.

“Studenti” su u gradskom derbiju odigrali bolje završnicu meča i stigli do trijumfa protiv pojačanog rivala.

Miloš Popović je već u prvom meču pokazao koliko će biti pojačanje za Milenijum. Ubacio je 26 poena uz 13 skokova.

Nemanja Gavranić je dodao 20 poena uz šest skokova.

Ipak nije to bilo dovoljno za važan trijumf. Milenijum se u posljednjih pet minuta vratio iz -9, poenima Vasa Popovića poravnao u samom finišu, ali je Nikola Pavlićević pogodio za pobjedu.

Pavlićević je dao osam poena, a najbolji u timu SC Derbija bio je Tomislav Ivišić sa 17 poena uz 13 skokova. 13 poena ubacio je Zoran Vučeljić, 11 Andrija Slavković.

Derbi je prvi na tabeli sa skorom 11-2, Milenijum je pretposljednji i ima tri pobjede uz 10 poraza.

Sutjeska ponovo bolja od Lovćena

Košarkaši Sutjeske pobijedili su Lovćen 1947 67:65 u meču 11. kola I A MCKL.

Vrlo važan duel za mjesto u vrhu tabele Nikšićani su dobili preokretom u samom finišu.

Košarkaši Lovćena su na početku poveli 8:0 i onda održavali prednost. Početkom druge četvrtine imali su maksimalnih devet poena prednosti (22:13), a onda je uslijedila serija Sutjeske 9:0 i izjednačenje 23:23.

Tokom drugog perioda Nikšićani su uspjeli i da povedu, ali je cetinjski tim do odmora stigao opet u vođstvo 36:32.

Ekipa Petra Jovanovića imala je osam poena prednosti polovinom posljednje četvrtine.

Tada je Adi Zahiragić je pogodio sa devet metara i smanjio prednost Lovćena na 57:54. Bitnu rolu u tom periodu imao je Bogdan Bojić sa pet vezanih poena, a onda su Vladimir Tomašević sa penala i Zahiragić trojkom na minut i 53 sekunde do kraja donijeli maksimalnih pet poena za Sutjesku – 65:60.

Lovćen se nije predavao, trojkom Klarensa izjednačio (65:65) 42 sekunde do kraja za uzbudljiv finiš.

Sutjeska je krenula u napad, a onda je Miloš Koprivica na asistenciju Zahiragića postigao dva poena – 67:65.

Na drugoj strani Marko Perović promašio šut za pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Vladimir Tomašević sa 23 poena, 11 skokova i indeksom 30.

Radosav Spasojević je imao 13 poena, a Adi Zahiragić 10 poena i osam asistencija.

Kod Lovćena 14 poena i 11 skokova Alena Hadžibegovića, 13 poena i sedam skokvoa dodao je Klarens.

Sutjeska je stigla do osme pobjede uz četiri poraza, Lovćen 1947 ima skor 7-5.