Sutjeska se osramotila u Danilovgradu, Jedinstvo u trci za ABA 2

Sutjeska je neočekivano izgubila u Danilovgradu, dok je Lovćen slavio na gostovanju Teodu u 13. kolu I A MCKL.

Nikšićani su napadački potpuno posustali u Danilovgradu i poraženi su 70:62. Iz igre su pucali ispod 40 odsto, pogodili samo dvije trojke iz 15 pokušaja što ih je odvelo u poraz.

Danilovgrad je sjajno odigrao treću i početak posljednje četvrtine, stekao maksimalnih 14 poena prednosti – 70:56 i osigurao trijumf.

Nikola Tončić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 22 poena, 12 uz sedam skokova dodao je Nikola Bojičić.

Kod Sutjeske 20 poena i osam skokova Radosava Spasojevića, 13 je ubacio Miloš Vujović.

Sutjeska ima skor 7-4, Danilovgrad je upisao drugu pobjedu u 12 mečeva.

Lovćen 1947 je ostvario važnu pobjedu u gostima kod Teoda 101:92.

U drugoj četvrtini su Cetinjani prvi put stigli do dvocifrene prednosti, a na startu posljednje su imali maksimalnih 16 poena razlike – 81:65.

Košarkaši Jedinstva 1950 uključili su se u trku za ABA 2 ligu.

Bjelopoljci su ubjedljivo pobijedili Primorje 1945 82:63.

Tako su iz 13 mečeva ostvarili osmu pobjedu koliko ima i Podgorica uz poraz manje.

Lovćen i Sutjeska su na sedam trijumfa, a izvjesno je da će dva od ta četiri tima izboriti mjesto u ABA 2 ligi naredne sezone.

Od starta je Jedinstvo se nametnulo u meču sa Primorjem.

Prvu četvrtinu dobilo 19:7, pa gosti nijesu imali nikakvu šansu.

Najveća razlika iznosila je 28 poena, 68:40.

Nenad Vuković je ubacio 27 poena, 16 je dodao Bogdan Rutešić, 14 Filip Bakić.

Kod Primorja 22 poena Veselina Kovačević, 18 uz 11 skokova dodao je Miloš Antić.

Tabela: SC Derbi 10-2, Jedinstvo 1950 8-5, Podgorica 8-4, Lovćen 1947 7-4, Sutjeska 7-4, Primorje 1945 6-7, Ibar 5-6, Teodo 4-9, Milenijum 3-9, Danilovgrad 2-10.