Norvežanke sjajnom igrom u drugom poluvremenu do pobjede nad Crnom Gorom

Rukometašice Norveške pobijedile su Crnu Goru 27:32 u utakmici trećeg kola EHF Euro kupa.

Norvežanke su do pobjede stigle zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, kada su od 19:21 serijom 6:0 stigle do 19:27 i već sredinom drugog poluvremena riješile meč.

Crnogorke su odigrale odlično prvo poluvrijeme, dugo vodile, na krilima sjajne Jovanke Radičević na odmor otišle sa minus jedan 15:16. Radičević je postigla osam golova u prvom poluvremenu.

Ipak, loših desetak minuta od petog minuta drugog poluvremena donijeli su trijumf svjetskim prvakinjama.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa devet golova. Đurđina Malović i Ivona Pavićević postigle su po četiri, baš kao i Milena Raičević, koja se nakon duge pauze od Svjetskog prvenstva 2019. godine vratila u nacionalni tim.

Marta Batinović je bila sjajna, dugo držala naš tim u igri, a meč je završila sa 15 odbrana.