Budućnost “prespavala” start pa izgubila od Venezie

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su peti poraz u Evrokupu, pošto su večeras izgubili od Venezie sa 72:82.

Treći poraz u Morači u evropskom takmičenju “potpisan” je već u prvoj četvrtini. Italijani su duel otvorili serijom 10:0, Budućnost je prve poene postigla nakon tri minuta igre, a poenima Vitalia Venezia stigla i do 16:2, kasnije i do 21:4.

Od tada, Budućnost je bila u dvocifrenom zaostatku koja je išla i do +24 (27:51) sve do posljednje četvrtine, kada je u tri navrata bila na -9.

Nije bilo snage niti raspoloženih igrača za preokret, pa je tim Aleksandra Džikića propustio priliku da priđe na korak od prednosti domaćeg terena pred play-off seriju koja se igra na jednu dobijenu utakmicu, i to na terenu bolje plasiranih ekipa.

Willie Reed bio je najefikasniji igrač meča sa 15 poena i četiri skoka. Micov je ubacio poen manje, Cobbs, Perry i Popović imali su po 10.

U narednom meču u Evrokupu Budućnost osmog marta gostuje Cedevita Olimpiji.