Budućnost nakon velike borbe pobijedila Cedevita Olimpiju

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Cedevita Olimpiju 93:91 i upisali 12. pobjedu u 15 odigranih mečeva u ABA ligi.

Ovim trijumfom crnogorski šampion ostvario je i drugi trijumf nad slovenačkim predstavniko, koji je na skoru 9-7.

Derbi kola donio je rezultatsku “klackalicu”, u kojoj su se ekipe u prvom poluvremenu smjenjivale u vođstvu, a niko nije imao prednost veću od šest poena.

Budućnost je na odmor otišla sa 51:45, treću četvrtinu poenima Cobbsa nakon tehničke Jurici Golemcu, te polaganjem Seeleya za +9. Uslijedila je reakcija i 9:0 serija gostiju za 54:54, a onda su uslijedile nove brojne promjene vođstva, gdje nijedan tim nije imao više od dva posjeda prednosti.

U posljednjih pola minuta se ušlo sa 87:87, a onda je Justin Cobbs preko Jake Blažiča pogodio trojku na 24 sekunde do kraja za 90:87. Pogodio je nakon toga dva poena Zoran Dragić, uzvratio DJ Seeley, a onda je Auguste lako pogodio na četiri sekunde do kraja.

Pobjedu je potvrdio Seeley pogođenim jednom, i promašenim drugim bacanjem, Cedevita Olimpija nije mogla do poena za izjednačenje ili pobjedu.

Justin Cobbs ubacio je 17 poena i upisao pet asistencija, Willie Reed je bio na 14, Edin Atić i Micov postigli po 13. DJ Seeley je dodao 12.

Već u utorak, “plavi” gostuju Virtusu u Evrokupu.