Holandski golman zaustavio Lavove, Crna Gora izgubila od Holandije

Rukometaši Crne Gore doživjeli su drugi poraz na Evropskom prvenstvu. “Lavovi” su večeras izgubili od Holandije 34:30 u meču koji su sjajno počeli, a onda napravili dosta grešaka, promašivali zicere i primili veliki broj golova.

Holandija je ovom pobjedom preskočila naš tim na tabeli, iako su Roganovićevi momci bili veliki favoriti pred meč protiv oslabljenog protivnika. Propustili smo priliku i da praktično osiguramo nastup na Svjetskom prvenstvu, a do kraja glavne faze čekaju nas dueli sa Islandom i Francuskom.

Naši momci sjajno su otvorili meč. Branko Vujović je ponovo kontrolisao našu igru, postigao četiri gola za 11 minuta, pridodao se Radojica Čepić sa 3/3, Simić odlično ušao u utakmicu, pa su naši igrači poveli 7:4, a zatim i do +4 na 10:6 golom Grbovića.

Igrao se 12. minut, a onda su Holanđani zaigrali bolje u odbrani, pogađali preko pivota Benghamena i krila, pa se prednost istopila i serijom 5:1 Holandija stiže do 11:11.

Pogodio je zatim Čavor dva puta, ali su se Smits i drugovi vraćali. Grbović je promašio dva zicera, primili smo i dva gola na prazan gol nakon loših napada, pa je Holandija stigla i do 18:15.

Miloš Božović je u 30. minutu postigao gol za minus dva, a onda Simić odbranio nakon dugo vremena, za priključak pred drugo poluvrijeme.

Prvih deset minuta drugog poluvremena donijelo je haotičnu igru, Holanđani su imali napad za +4, naši momci dosta griješili, ali je Matović kod 21:18 za Holanđane skinuo sedmerac Smitsu, a onda pogodio i Čepić za minus dva.

Golom Čavora stigli smo i na minus jedan kod 22:21, igralo se gol za gol, pogađao je i Stevan Vujović, ali i Falke na drugoj strani. Razbranio se golman Holanđana Van Leeuwen koji je tek sinoć stigao u Mađarsku, pa su ponovo imali i napade za +4, ali se Miloš Vujović u 50. minutu izborio za loptu i smanjio na 27:25.

Uslijedila je serija od 3:0 na krilima Steinsa i maksimalnih +5 na devet minuta do kraja meča.

Golovima Božovića i Vujovića “lavovi” su se vratili do 28:31 i 29:32, ali je čudesni Van Leeuwen sa 15 odbrana spriječio preokret i donio svom timu pobjedu kojom nas Holandija preskače na tabeli.

Po šest golova za naš tim postigli su Čepić i Branko Vujović, četiri je dodao Grbović.