Vaterpolisti lako poraženi od Mađara

Vaterpolisti Mađarske pobijedili su Crnu Goru sa u 14:9 prvom kolu evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Mađari su lako stigli do pobjede, prvu četvrtinu dobili 4:1 i kontrolisali tok meča u utakmici u kojoj su ekipe nastupile u kombinovanim sastavima, s obzirom da je riječ o sredini sezone, te da su ekipe pogođene kovidom i povredama.

Crna Gora se nakon prve četvrtine vratila do 6:4, Mađari zatim vodili i 14:7, ali smo sa dva gola uspjeli da smanjimo rezultat.

Selektor Gojković isprobao je neke akcije, nije uvijek bio najzadovoljniji, a raspucani Mađari pokazali bolju igru i stigli do zaslužene pobjede.

Naši momci postigli su tri gola sa peterca, a najefikasniji bili su Mršić, Ukropina i Spaić sa po dva gola. Po gol su postigli Petković, Popadić i Perković.

U grupi A je još Rumunija, sa kojom Crna Gora igra meč u februaru. Po dvije najbolje ekipe iz grupa idu na finalni turnir evropskog dijela, koji je zakazan za sredinu aprila.

Super finale Svjetske lige održaće se od 23. do 29. jula u Strazburu.