Brodolom: Poljska razbila Crnu Goru, bez bodova završena glavna faza SP-a

Rukometašice Crne Gore doživjele su težak poraz od Poljske u posljednjem meču Svjetskog prvenstva u Španiji.

Izabranice Bojane Popović izgubile su sa 33:28 i prvenstvo završile sa jednom pobjedom i pet poraza.

Iako se u oslabljenom i podmlađenom sastavu nije očekivala borba za medalje, pa ni četvrtfinale, poraz od Poljakinja ipak je veliki šamar za naš rukomet.

U prvih 25 minuta dali smo samo šest golova, onda do poluvremena pogodili još tri puta i otišli na odmor sa minus 7 (16:9).

Crnogorke su gubile i 20:10, prilazile na šest golova zaostatka, a tek u posljednjem minutu smanjile su zaostatak na pet razlike.

Tako je Crna Gora glavnu fazu Svjetskog prvenstva završila bez bodova i na 22. mjestu što je najgori rezultat našeg nacionalnog tima od sticanja nezavisnosti!