Sutjeska jesenji šampion, Dečić preskočio Budućnost

Utakmicama 19. kola završen je jesenji dio takmičenja u Telekom Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Fudbaleri Sutjeske na pauzu idu sa osam bodova više od drugoplasiranog Dečića, a devet bodova prednosti u odnosu na Budućnost. Nikšićani su na svom terenu pobijedili Podgoricu sa 3:0, a sva tri gola viđena su od 70. do 77. minuta. Strijelci su bili Marković i dva puta rezervista Nikač.

Budućnost je u Pljevljima izgubila od Rudara 3:1 i nakon serije dobrih rezultata pala na treće mjesto.

Domaćin je poveo u 70. minutu golom Surake, izjednačio je Viktor Đukanović, ali je Živković u 78. minutu vratio Pljevljacima prednost. Na kraju, konačnih 3:1 postavio je Sekulić autogolom u 93. minutu.

Jezero je slavilo protiv Iskre golom Fatiha Mukovića u 96. minutu i ostvarilo prvu pobjedu od prvog oktobra i trijumfa upravo nad Danilovgrađanima.

Dečić je slavio protiv Zete golom Novovića u 64. minutu.

OFK Petrovac je u primorskom derbiju pobijedio Mornar sa 2:0, golovima Živanovića i Bašića.