Košarkašice bez šansi protiv Rusije

Košarkašice Crne Gore doživjele su ubjedljiv poraz od Rusije na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023. godine. “Crvene” su u Bemax Areni izgubile rezultatom 64:85.

Meč je riješen već u prvoj četvrtini koju su Ruskinje dobile sa 22:8. U drugoj četvrtini bolja igra naših reprezentativki (22:20 su taj period dobile naše igračice) koje ipak nijesu uspjele da u drugom poluvremenu pariraju kvalitetnijem protivniku.

Markeisha Gatling bila je najefikasnija u crnogorskoj reprezentaciji sa 18 poena, Milica Jovanović je ubacila 13, a Bojana Kovačević 11 poena.

Naša selekcija je podmlađena, nema Snežane Aleksić i Jelene Dubljević, a ekipu je večeras predvodio Carlos Antuna, jer je selektorka Jelena Škerović pozitivna na koronavirus.

Za tri dana “crvene” gostuju Austriji. U grupi F je još i Danska.