Mornar nakon drame i produžetka do prve pobjede u ABA ligi

Košarkaši Mornara upisali su prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone, nakon drame protiv Igokee. U Topolici je nakon produžetka bilo 82:76.

Mornar je i u regularnom toku meča bio na pragu trijumfa, vodio 70:63, ali je u čudnoj završnici punoj promašaja uz mnogo sreće pola sekunde prije kraja meča pogodio Jošilo za 72:72.

U dodatnih pet minuta, Mornar “lomi” utakmicu kod 76:76 serijom 6:0 kojom je i okončan duel.

Igokea je inače bolje otvorila meč, povela 8:0, ali je tim Mihaila Pavićevića uzvratio serijom 16:2. Do kraja poluvremena, naš predstavnik je održavao jednocifrenu prednost.

U trećoj četvrtini Igokea preuzima vođstvo, ali Mornar u posljednjih deset minuta ulazi sa plus pet.

Četvrta četvrtina donijela je tek 21 poen (8:13 za Igokeu), pa je Mornar do prvog trijumfa u sezoni u regionalnoj ligi stigao nakon produžetka.

Marko Jeremić ubacio je 19 poena, Davis je nastavio sa odličnim izdanjima i ubacio 18, uz osam skokova i tri asistencije. Smith je postigao 15, Gordić 13.

Kod gostiju Ilić se istakao sa 22 poena.